Wina Białe


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /auriga/components/com_roksprocket/layouts/mosaic/themes/gallery/index.php on line 19
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
 • Sauvignon Bianco

  Sauvignon Bianco

  Sauvignon Bianco to delikatne wino produkowane w północnych Włoszech, u brzegów rzeki Piave, w winnicach zasilanych przez małą, wiosenną rzeczkę Delcre', która wzbogaca gleby w minerały, wapienie i związki odżywcze, przynoszone z gór. Owoce używane do produkcji tej odmiany dają wina lekkie, bogate i harmonijne.

  Read More
 • Manzoni Bianco

  Manzoni Bianco

  Manzoni Bianco to świeże wino produkowane w północnych Włoszech, u brzegów rzeki Piave, w winnicach zasilanych przez małą, wiosenną rzeczkę Delcre', która wzbogaca gleby w minerały, wapienie i związki odżywcze, przynoszone z gór.

  Read More
 • Chardonnay Piave

  Chardonnay Piave

  Chardonnay to charakterystyczne wino produkowane w północnych Włoszech, u brzegów rzeki Piave, w winnicach zasilanych przez małą, wiosenną rzeczkę Delcre', która wzbogaca gleby w minerały, wapienie i związki odżywcze, przynoszone z gór.

  Read More
 • Friulano del Friuli

  Friulano del Friuli

  Friulano jest klasycznym winem z regionu Friuli - Wenecja Julijska. Zawiera w sobie wszystkie tradycje win z Friuli. W regionie tym u stóp wzgórza na równinie, którą otacza rzeka Torrente Torre produkowane są szlachetne, treściwe wina. Wino wytrawne białe, z autochtonicznego szczepu weneckiego Friulano. W przeszłości szczep ten występował pod nazwą Tokai.

  Read More
 • Sauvignon Blanc del Friuli

  Sauvignon Blanc del Friuli

  W regionie w którym produkowane jest Sauvignon Blanc - u stóp wzgórza na równinie, którą otacza rzeka Torrente Torre, wytwarzane są zazwyczaj wina szlachetne, nie tylko czerwone. Dzięki swojej unikatowości w tym rejonie, staje się winem bardzo charakterystycznym, łączącym w sobie tradycję win z Friuli i nowoczesność.

  Read More
 • Lupara Isolia Bianco

  Lupara Isolia Bianco

  W Bufalesi, dawnej posiadłości należącej do sycylijskiego myśliwego Don Giovanni Modica Santostefano, upolowano w zeszłym tygodniu wilczyce o nadzwyczajnych rozmiarach, całkowicie białą. Dla upamiętnienia tej opowieści stworzono Lupara Isolia Bianco, specjalny rodzaj wina, cenny i elegancki, tak jak biała wilczyca, polecane do spożywania w księżycową noc.

  Read More
 • Colli di Conegliano Bianco Delico

  Colli di Conegliano Bianco Delico

  W Delico idealnie dobrane są proporcje pomiędzy Manzoni Bianco 6.0.13, Pinot Bianco i niewielką ilością Riesling Renano, co przekłada się na fantastyczne, wielorakie właściwości zapachowe i niepowtarzalny smak.

  Read More
 • Roero Arneis

  Roero Arneis

  Roero Arneis w dialekcie piemonckim oznacza "mały łobuz". Przypadek sprawił, że doszło do stworzenia tego fantastycznego wina, które bardzo szybko uzyskało klasę DOCG i stało się marką Piemontu, gdyż miało ono pierwotnie ochraniać przed ptakami, szerszeniami i chorobami wspaniałe wina Piemontu Barolo. Technicznie perfekcyjne nawet w temperaturze pokojowej.

  Read More
 • Arneis Sito dei Fossili

  Arneis Sito dei Fossili

  Arneis Sito dei Fossili produkowany jest w miejscowości Castellinaldo w winnicy " sito dei fossili" co oznacza " kopalnia". W regionie tym warstwy gleby margli i piasku wypełnione są szczątkami skorupiaków, ryb i mięczaków, które są pozostałością po morzu. Dlatego wino to bogate jest w związki mineralne i ma swój niepowtarzalny charakter. Technicznie perfekcyjne nawet w temperaturze pokojowej.

  Read More