Wina Czerwone


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /auriga/components/com_roksprocket/layouts/mosaic/themes/gallery/index.php on line 19
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
 • Raboso Piave

  Raboso Piave

  Raboso Perlage to lekkie wino produkowane w północnych Włoszech, u brzegów rzeki Piave, w winnicach zasilanych przez małą, wiosenną rzeczkę Delcre', która wzbogaca gleby w minerały, wapienie i związki odżywcze, przynoszone z gór. Wino ciepłe i żywe, kiedy dojrzeje nabiera pełni i wyrafinowania w smaku.

  Read More
 • Carmenere Piave

  Carmenere Piave

  Roczniki: 2012 - 2015

  Carmenere to wyjątkowe wino produkowane w północnych Włoszech, u brzegów rzeki Piave, w winnicach zasilanych przez małą, wiosenną rzeczkę Delcre', która wzbogaca gleby w minerały, wapienie i związki odżywcze, przynoszone z gór. Jeden z najstarszych szczepów europejskich, którego areał w Europie wynosi tylko 3%.

  Read More
 • Principe Rosso

  Principe Rosso

  Principe Rosso znaczy Czerwony Książe. To wino produkowane każdego roku w dzień 11 listopada. Jego jakość zapowiada potencjał innych win, produkowanych w tym samym roczniku. Principe Rosso to po prostu świeże, pachnące włoskie Novello, francuski odpowiednik Beaujolais Nouveau.

  Read More
 • Raboso Piave

  Raboso Piave

  Roczniki: 2009 - 2012

  Raboso to klasyczne wino produkowane w północnych Włoszech, u brzegów rzeki Piave, w winnicach zasilanych przez małą, wiosenną rzeczkę Delcre', która wzbogaca gleby w minerały, wapienie i związki odżywcze, przynoszone z gór. Wino ciepłe i żywe, kiedy dojrzeje nabiera pełni i wyrafinowania w smaku.

  Read More
 • Merlot

  Merlot

  Roczniki: 2012-2015

  Merlot jest klasycznym winem z tego szczepu. Zawiera w sobie wszystkie tradycje win z Friuli. W regionie tym u stóp wzgórza na równinie, którą otacza rzeka Torrente Torre produkowane są szlachetne, treściwe wina. Merlot to solidne wino, kompletne, bardzo aromatyczne i treściwe, o niepowtarzalnym smaku.

  Read More
 • Refosco dal Peduncolo Rosso

  Refosco dal Peduncolo Rosso

  Roczniki: 2012-2015

  Refosco dal Peduncolo Rosso jest klasycznym winem z tego szczepu. Zawiera w sobie wszystkie tradycje win z Friuli. W regionie tym u stóp wzgórza na równinie, którą otacza rzeka Torrente Torre produkowane są szlachetne, treściwe wina. Refosco dal Peduncolo Rosso to solidne wino, kompletne, bardzo aromatyczne i treściwe.

  Read More
 • Cabernet Franc

  Cabernet Franc

  Roczniki: 2012-2015

  Cabernet Franc jest klasycznym winem z tego szczepu. Zawiera w sobie wszystkie tradycje win z Friuli. W regionie tym u stóp wzgórza na równinie, którą otacza rzeka Torrente Torre produkowane są szlachetne, treściwe wina. Cabernet Franc to solidne wino, kompletne, bardzo aromatyczne i treściwe, o niepowtarzalnym smaku.

  Read More
 • Barbera d'Alba

  Barbera d'Alba

  Roczniki: 2012-2015

  Winogrona Barbera zaraz po zbiorze i usunięciu skórek są prasowane. Zabieg ten stosowany jest dla zachowania pełnego smak, świeżości i aromatu winogron, podkreślających owocowy charakter wina Barbera d'Alba.

  Read More
 • Valpolicella Classico

  Valpolicella Classico

  Roczniki: 2014-2015

  Wino Valpolicella Classico to znakomite wino czerwone produkowane z winogron pochodzących z Przedgórza Alpejskiego z okolic Werony: Corvina, Rondinela, Molinara. Typowa klasyczna w smaku i charakterze Valpolicella, wszechstronna i kompletna.

  Read More
 • Massimino Rosso Verona

  Massimino Rosso Verona

  Roczniki: 2010

  Wino to jest bardzo bliskie rodzinie Venturini, (producenci wybitnego Amarone), ponieważ było jako pierwsze wytwarzane w winnicy przez dziadka Massimino, założyciela rodzinnej produkcji, który włożył całe serce i wiedzę w proces tworzenia wspaniałych win.

  Read More
 • Rosso di Montalcino

  Rosso di Montalcino

  Roczniki: 2011-2014


  W odróżnieniu od Brunello di Montalcino wino to krócej dojrzewa i leżakuje, ale też jest produkowane, przez Azienda Fattoi, ze starych barokowych receptur winiarskich, stworzonych przez Benedyktynów.

  Read More
 • Gravis Rosso

  Gravis Rosso

  Roczniki: 2012

  Historia wina Gravis Rosso jest bardzo ciekawa, gdyż zostało ono stworzone przez Azienda Agricola Gianni Piazza jako wino nowatorskie. Wina Merlot i Cabernet Franc zostają przeniesione na 3 lata do beczek dębowych z dębu francuskiego, gdzie w optymalnych warunkach mieszają się i starzeją.

  Read More
 • Filinona Eloro Nero d'Avola

  Filinona Eloro Nero d'Avola

  Roczniki: 2011-2012

  Najcieplejsze godziny sycylijskiego lata, kiedy cisza zaprasza do odpoczynku. Słońce jednak działa w pełni, dokonując cudu jakim jest dojrzewanie winogron. Winogrona szczepu Nero d'Avola zrodzone w słońcu przywołują w sobie zapach i kolor ziemi. Swoją pierwszą butelkę z apelacją DOC Cantina Modica chciała nazwać Filinona.

  Read More
 • Primitivo Salento Primo Nero

  Primitivo Salento Primo Nero

  Roczniki: 2014

  Szczep Primitivo wziął swoją nazwę od przedwczesnego dojrzewania, gdyż wino to produkowane jest z pierwszych, czerwonych winogron, zbieranych pod koniec sierpnia. Fakt przedwczesnego dojrzewania nie przeszkadza cukrom w ich koncentracji.

  Read More
 • Semonte Alto

  Semonte Alto

  Valpolicella Ripasso
  Roczniki: 2013


  Dzięki ciągłym poszukiwaniom i pasji w produkcji wina udało się winnicy Venturini stworzyć w swoich winnicach usytuowanych w sercu Valpolicella Classica wino „Cru” nazwane Semonte Alto.

  Read More
 • Delcre' Geter Rosso

  Delcre' Geter Rosso

  Roczniki: 2012


  DELCRE' - nazwa ta pochodzi od małej rzeki pojawiającej się na wiosnę i płynącej przez winnice, w których jest produkowane. Jej czysta, górska woda, wypływająca z Placid, biegnie przez nasze uprawne pola w dół, aż do rzeki Piave. Rzeka ta, od zawsze jest źródłem życia i bogactwa dla rolników.

  Read More
 • Langhe Nebbiolo

  Langhe Nebbiolo

  Roczniki: 2012-2015

  Langhe Nebbiolo to wino czerpiące swoje najlepsze cechy z gleby gliniastej z warstwami niebieskich i białych margli, obecnych na niskiej głębokości, charakterem zbliżone do Barolo Classico, jednak krócej leżakujące.

  Read More
 • Ara e I'Elora

  Ara e I'Elora

  Roczniki: 2009 - 2010

  Ara' w starożytnej grece znaczy zarówno modlitwę jak i przekleństwo. W dialekcie sycylijskim znaczy „pośpiesz się'', ale także złość albo radość, żart lub oburzenie. Ara' jest winem z gatunku Eloro DOC szczepu Nero d'Avola, starzejące się w specjalnych tradycyjnych dębowych baryłkach w Cantina Modica.

  Read More
 • Ser Bele Colli di Conegliano

  Ser Bele Colli di Conegliano

  Roczniki: 2010-2012
  W winie Ser Bele idealnie dobrane są proporcje pomiędzy Cabernet Franc, Cabernet Sauvignion i Merlot, co przekłada się na fantastyczne właściwości smakowe i zapachowe. Wino porównywalne z najlepszymi winami włoskimi typu Amarone, Brunello di Montalcino czy Barolo.

  Read More
 • Barolo Classico DOCG

  Barolo Classico DOCG

  Rocznik: 2009-2012

  Barolo Classico DOCG produkowane jest w miejscowości Tortoniana, na warstwach gleby żółtego i szarego margla, dzięki czemu powstają wina eleganckie, harmonijne i bogate w aromat. Wino Barolo jest klasyczne, typowe dla Piemontu ale ma swój niepowtarzalny charakter.

  Read More
 • Barolo Monrobiolo di Bussia

  Barolo Monrobiolo di Bussia

  Rocznik: 2012

  Barolo Monrobiolo di Bussia jest wytwarzane w latach, gdy winogrona dojrzewają w doskonałych warunkach pogodowych i produkowane tylko w ilości 1000 butelek. Winogrona następnie poddawane są starannej selekcji, co zapewnia wspaniały charakter smakowy i jakościowy wina.

  Read More
 • Barolo Coste di Rose

  Barolo Coste di Rose

  Rocznik: 2012

  Barolo Coste di Rose jest wytwarzane w latach, gdy winogrona dojrzewają w doskonałych warunkach pogodowych i produkowane tylko w ilości 5000 butelek. Winogrona potem są starannie selekcjonowane co zapewnia wspaniały charakter smakowy i jakościowy wina.

  Read More
 • Barolo Coste di Rose Riserva

  Barolo Coste di Rose Riserva

  Roczniki: 2010

  Riserva Barolo Coste di Rose jest wytwarzane w latach, gdy winogrona dojrzewają w doskonałych warunkach pogodowych i produkowane tylko w ilości 2000 butelek. Następnie, winogrona poddaje się starannej selekcji, co zapewnia wspaniały charakter smakowy i jakościowy wina.

  Read More
 • Brunello di Montalcino

  Brunello di Montalcino

  Roczniki: 2010 - 2011

  To jedno z najbardziej ekskluzywnych win na świecie o doskonałej reputacji. Azienda Fattoi to wiekowa tradycja rodzinna produkcji wybitnych win wywodzących się ze starych barokowych receptur winiarskich stworzonych przez Benedyktynów.

  Read More
 • Brunello di Montalcino Riserva

  Brunello di Montalcino Riserva

  Roczniki: 2006 - 2010

  To jedno z najbardziej ekskluzywnych win na świecie o doskonałej reputacji. Azienda Fattoi to wiekowa tradycja rodzinnej produkcji wybitnych win, wywodząca się ze starych barokowych receptur winiarskich, stworzonych przez Benedyktynów.

  Read More
 • Recioto della Valpolicella

  Recioto della Valpolicella

  Roczniki: 2010-2012

  Nazwa „Recioto” pochodzi z dialektu Veneto, w którym to „recia" oznacza uszy, ale również małe skrzydła lub kiście małych winogron, które koronują główne grono. Recioto to grona dobre jakościowo i dlatego przeznaczone do suszenia.

  Read More
 • Amarone Classico

  Amarone Classico

  Roczniki: 2011

  Nazwa Amarone zaczerpnięta została z okresu Secolo Decimo Ottavo,
  kiedy to produkowano wino z suszonych winogron Ricioto, jednakże miało ono zupełnie inne cechach organoleptyczne. Czerwone o wielkim znaczeniu, mocne, intensywne i eleganckie.

  Read More
 • Amarone Campomasua

  Amarone Campomasua


  Roczniki: 2008 - 2011

  Wino Amarone Campomasua jest jednym z najbardziej kuszących. Produkowane tylko w określonych i wyjątkowych rocznikach. Otrzymuje się je przez staranną i surową selekcję winogron. Połączenie kreatywności ze stylem, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji.

  Read More
 • Amarone Riserva

  Amarone Riserva

  Rocznik 2005

  Wyprodukowano tylko 500 butelek rocznika 2005 z najlepiej wyselekcjonowanych winogron. Wino dla kolekcjonerów, aukcyjne.

  Read More